Головна  →  Протидія тогрівлі людьми

30 липня - Всесвітный день боротьби з торгівлею людьми

 

1 листопада 2014 року розпочато реалізацію проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» за підтримки Організації безпеки та співробітництва у Європі Координатора проектів ОБСЄ в Україні, уряду Канади, Міністерства соціальної політики України. Головним виконавчим партнером є громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство».

Загальною метою та завданням проекту є посилення спроможності органів державної влади та громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, надавати відповідну допомогу жертвам торгівлі людьми.

Проект також передбачає підвищити обізнаність населення через проведення Інформаційної кампанії щодо існуючого Національного механізму взаємодії у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Відповідальний структурний підрозділ Дарницької РДА з питань протидії торгівлі людьми - Служба у справах дітей та сім'ї  тел.: 566-73-70

 

 

Корисні поради перед поїздкою за кордон:

 Поради перед поїздкою за кордон

 Ви їдете працювати за кордон

 Ви їдете навчатися за кордон

 Ви плануєте вийти заміж за іноземця

 Телефони неурядових організацій за кордоном, які надають допомогу

Партнери:

        У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш ганебних та масових порушень прав та свобод людини. На жаль не оминає це явище і українське суспільство. Більше того в умовах глобалізації сучасного світу Україна все більше втягується в сферу  діяльності міжнародних злочинних угруповань, які спеціалізуються на торгівлі людьми. За повідомленнями міжнародних організацій  торгівля людьми по прибутковості знаходиться на одному рівні з торгівлею  зброєю та наркотиками.

         Не дивлячись на суспільний резонанс та актуальність проблеми на сучасному етапі, зазначене явище існувало у всі періоди історії людства в тому числі і на теренах нашої держави. Для прикладу можна навести існування інституту холопів та  закупів за часів Київської Русі або покріпачення селян на українських землях під владою Російської імперії. Також слід зазначити що навіть в ті далекі часи наші співвітчизники страждали і від проявів міжнародної торгівлі людьми. Ще у IX-X столітті купці з Хазарського каганату організували торгівлю слов’янськими невільниками на ринках східних країн, пізніше правляча верхівка Кримського ханства протягом кількох століть організовувала грабіжницькі набіги основною метою яких було захоплення «живого товару». До речі, якраз в ті далекі часи в українському суспільстві починає формуватись негативне   ставлення щодо відношення до людини як до «товару». Запоріжські козаки, спираючись на православні традиції, не тільки охороняли кордони від зовнішньої експансії, але й самі під час походів до Криму та Туреччини ставили основною метою визволення невільників.  В своєму господарстві підневільну працю козаки не використовували, традиційно дуже шанобливим було ставлення до жінок та людей похилого віку, всією громадою утримувались інваліди та сироти.

         Українське суспільство і сьогодні зберігає глибоке неприйняття всіх проявів незаконної експлуатації людини та приниження її гідності. Та на жаль в суспільній свідомості глибоко вкорінився стереотип, що торгівля людьми це в першу чергу сексуальна експлуатація жінок з найбідніших верств населення. Завдяки тому що пересічні громадяни мало поінформовані, що заради отримання прибутку злочинці готові на будь - які форми та методи впливу на людину; окрім сексуальної експлуатації на перший план виходить трудова експлуатація, примушення до жебрацтва та донорства,  боргова кабала та інші злочини. Торгівля людьми не обов’язково пов’язана з переміщенням через кордон, а може відбуватись і в середині країни. Жертвами цього явища стають представники абсолютно всіх верств населення.

   Відповідно до українського законодавства під торгівлею людьми слід розуміти незаконне вербування, переміщування, переховування, передачу або одержання людини з метою експлуатації з використанням обману, шантажу або уразливого стану. Найчастіше злочинці користуються тяжким матеріальним становищем жертви, хворобою самої жертви або членів її сім’ї та її залежним становищем. Часто в момент вербування жертву вводять в оману обіцянками швидкого та легкого заробітку, успішною кар’єрою та можливістю вирішити життєві проблеми, які до речі часто попередньо створюються самими ж злочинцями.  Сфери життя, в яких використовується підневільна праця також дуже різноманітні від цілком протизаконних: проституція, участь у збройних конфліктах, примушування до жебрацтва до легальних - наприклад робота на будівництві або у шоу бізнесі. Дуже часто жертви торгівлі людьми використовуються в  домашньому господарстві, аграрному секторі, їх можуть змушувати до примусового одруження або вагітності, проведення медичних та інших дослідів та експериментів. Причому не дивлячись на всі зусилля  держави та суспільства спостерігається чітка тенденція: чим більш інформованими, обізнаними є  громадяни, тим вишуканішими та підступнішими стають методи, якими користуються злочинці.  

           Якщо виникає питання як вберегти себе та не стати жертвою, то слід зазначити що універсальних рецептів немає та в любому випадку слід пам’ятати кілька простих речей. По перше при влаштуванні на роботу обов’язково заключати трудову угоду та не  зважати на пропозиції попрацювати без трудової книжки задля більшої заробітної плати. Також ні в якому разі не слід брати кредити в сумнівних та маловідомих фінансових установах або позичати гроші у малознайомих людей. Пам’ятайте, що неможна ні в якому разі віддавати свій паспорт іншим особам, в тому числі представникам будь яких установ та організацій, залишати паспорт в завдаток!

          Також при виникненні сумнівів чи підозр в тому, що щодо вас вчиняються або плануються протиправні дії, слід негайно звернутись до правоохоронних органів. Якщо ви в чомусь не впевнені, чи хочете  отримати більше інформації щодо запобігання торгівлі людьми чи подолання її наслідків радимо звернутись до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Кошиця, 11, каб. 416, тел. 564-90-91).

 

Версiя для друку

                    

 

 

 



 

 

 
 

 

 

 

Антитерористичний центр

при Службі безпеки України